Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31 nietrzeźwych o poranku

W celu eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących policjanci z garnizonu świętokrzyskiego przepowiedzieli dziś rano działania pn. „Trzeźwy poranek”. W ciągu 3 godzin funkcjonariusze przeprowadzili ponad 6 700 badań trzeźwości, ujawnili 31 kierujących na tzw. „podwójnym gazie” oraz mężczyznę, który zdecydował się prowadzić swoje auto pod działaniem narkotyków.

Kierujący, który porusza się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu stanowi zagrożenie zarówno dla zdrowia jak i życia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby prowadzić wszelkiego rodzaju akcje, które maja na celu ujawnianie takich kierujących i pociąganie ich do odpowiedzialności za popełnione czyny. Dziś od godziny 5:00 na terenie całego garnizonu świętokrzyskiego przeprowadzono działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W ich trakcie przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 6788 kreujących. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 31 nietrzeźwych, którzy mimo wcześniej wypitego alkoholu zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy. Jedną z nich była 37–latka, mieszkanka Staszowa, która miała w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu.

Warto podkreślić, że policjanci podczas tego typu akcji dysponują nie tylko tzw. alkomatami, lecz również nowoczesnym sprzętem, służącym do wstępnej analizy śliny kierujących pod kątem obecności narkotyków. O skuteczności urządzenia przekonał się dziś rano 39 –letni mieszkaniec gminy Bliżyn, który przejeżdżał swoim volkswagenem przez miejscowość Bugaj. Tam został on zatrzymamy do kontroli przez funkcjonariuszy skarżyskiej drogówki. Chwilę później okazało się, że co prawda mężczyzna nie pił alkoholu, lecz najprawdopodobniej znajduję się pod działaniem amfetaminy.       

Działania polegające na kontroli trzeźwości kierujących nadal będą przeprowadzane systematycznie na drogach naszego województwa. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Zadaniem ich jest również rola prewencyjna, wytworzenie w świadomości kierujących poczucia nieuchronności kary za popełniane czyny.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach