DZIAŁANIA POLICJI

WŁAŚCIWA OBYWATELSKA POSTAWA PRZYCZYNIŁA SIĘ DO ZATRZYMANIA PIJANEGO KIERUJĄCEGO

Wczoraj wieczorem policjanci ze skarżyskiej drogówki zatrzymali 51-letniego nietrzeźwego kierującego samochodem marki Audi. Szybkie ujęcie sprawcy było możliwe dzięki zgłoszeniu naocznego świadka, który poinformował o dwóch nietrzeźwych mężczyznach, którzy podjechali pod sklep w centrum miasta.

Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wynikało z niego, że dwaj nietrzeźwi, podjechali samochodem marki Audi pod sklep w centrum Skarżyska-Kamiennej, po czym weszli do niego na zakupy. Informacja ta od razu trafiła do wszystkich policyjnych patroli znajdujących się na terenie miasta, a na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze ruchu drogowego. Krótko później pod sklepem mundurowi zatrzymali 51-latka. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierującego. Dodatkowo mieszkaniec Skarżyska – Kamiennej posiadał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Dzięki właściwej postawie świadka zdarzenia sprawca został szybko zatrzymany, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej